Puolanka

MUISTIKAHVILA

Muistikahvila on matalan kynnyksen kohtaamispaikka, josta saat ajankohtaista tietoa,tukea sekä mahdollisuuden keskustella ja kohdata muita muistiasioista kiinnostuneita.
Muistikahvilat on tarkoitettu kaikille muistiasioista kiinnostuneille, muististaan huolestuneille, sairastuneille ja läheisille.

Tapaamiset keskiviikkoisin 1 x / kk
26.8. / 30.9. / 28.10. / 18.11.
klo 12:30-14:00
Seurakuntakeskuksella.
Os. Kirkkokatu 1, 89200 PUOLANKA

VIRTAA OMAAN ELOON-RYHMÄ

Mietityttääkö muistin toiminta?
Jos olet käynyt muistia koskevissa tutkimuksissa, jäänyt seurantaan tai sinulla on todettu alkava muistisairaus, VIRTAA OMAAN ELOON- ryhmä on sinulle mahdollisuus saada tukea hyvinvointiisi ja arjen valintoihin.
Tule mukaan ryhmään löytämään keinoja, joilla pidät huolta muististasi, virkistät mieltäsi ja liikut– sinulle sopivalla tavalla.
(Ryhmään n.10 hlöä)

Tapaamiset n. jokatoinen keskiviikko ajalla  26.8-2.12.2026
klo 10:00–11:30

Ilmoittautuminen 20.8. mennessä.

 

Lisätiedot ja ilmoittautuminen

Tuija Moilanen muistiasiantuntija, vapaaehtoistoiminta 040 1896 831 tuija.moilanen@kainuunmuistiyhdistys.net